Udruga građana “Put, istina i život” organizira na Sovskom jezeru drugu DILJSKU GLJIVARIJADU 22. rujna 2019.g. Partner je Udruga gljivara Donji Miholjac. Na gljivarijadi će ulogu determinatora imati Zvonko Vuk, predsjednik GD “Kamilo Blagaić”, najstarijeg gljivarskog društva u RH.

Pridružite se i vi ovom zanimljivom događaju, uživajte u ljepotama slavonske šume, gljivarenju na gori Dilj i ugodnom druženju.

11:00 h okupljanje i gljivarenje

Okupljanje ispred šumarske kuće na Sovskom jezeru

Kratka edukacija o sigurnom ponašanju u šumi te pravilnom branju gljiva

Odlazak u šumu uz pratnju lokalnih vodiča i gljivarenje

14:30 h povratak i okupljanje kod šumarske kuće

15:00 h determinacija gljiva

Sudionici će imati priliku poslušati predsjednika GD “Kamilo Blagaić” Zvonka Vuka, ostale determinatore, učiti o vrstama gljiva i njihovom prepoznavanju

16:00 h ručak – gljivarski kotlić

Druženje će se nastaviti uz zabavu – veselu slavonsku pjesmu i atraktivnu ponudu lokalnih domaćih proizvoda.

Napomena: ponijeti vodu, košare, nožiće, prikladno se odjenuti, u slučaju kiše ponijeti kabanice/kišobrane

Molimo najavite dolazak za veće grupe

Radujemo se vašem dolasku!

Kontakt e-mail: udruga.put.rusevo@gmail.com

mobitel: 095/5254065 (Blaž)